ყველა სპორტული სიახლე

თბილისის გრან-პრის გამარჯვებულები მსოფლიო რეიტინგში დაწინაურდნენ

11 ივლისს, ჭიდაობის მსოფლიო გაერთიანება UWW-მ თავისუფალ ჭიდაობაში განახლებული მსოფლიოს რეიტინგ ლისტი გამოაქვეყმა სადაც სულ 13 ქართველი ფალავანი შევიდა. 

61 კგ-ში პირველობას არავის უთმობს ოლიმპიური ჩემპიონი ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი ვინც მსოფლიო რეიტინგის უცვლელი ლიდერია, მსოფლიო ვიცე-ჩემპიონმა ბექა ლომთაძემ თბილისის გრან-პრიზე 57 კგ-ში გამარჯვების შემდეგ ამავე კატეგორიის რეიტინგში ერთი საფეხურით დაწინაურდა და მეშვიდე ადგილზე გადავიდა.

თბილისის გრან-პრიზე გამარჯვების შემდეგ ჯუმბერ ყველაშვილი (74) რეიტინგში მე-15 ადგილზე დაბრუნდა. შოთა ფარტენაძე (61) მეოცედან მეთხუთმეტე ადგილზე დაწინაურდა, 70 კგ-ში ზურაბ ერბოწონაშვილი მე-19 ხოლო დავით ტლაშაძე მეოცე ადგილებს იკავებენ, 86 კგ-ში დავით მარსაგიშვილი მე-11 და დავით ხუციშვილი მე-20 ადგილებზე არიან. 97 კგ-ში ელიზბარ ოდიკაძე მეოთხე ხოლო ევროპის ჩემპიონი 23-წლამდელებსა და ახალგაზრდებს შორის გივი მაჭარაშვილი რეიტინგში პირველად მოხვდა და მე-17 ადგილზეა.

მძიმეწონოსანი ოლიმპიური პრიზიორი გენო პეტრიაშვილი მეორე ადგილზეა. პოლონეთის საერთაშორისო ტურნირის გამარჯვებული ზურაბ იაკობიშვილი (65) და ევროპის ჩემპიონი 23-წლამდელთა შორის ავთანდილ კენჭაძე (74) მე-13 ადგილებს იკავებენ.

UWW რეიტინგი - თავისუფალი ჭიდაობა - 11 ივლისი

57kg 

1. Hassan RAHIMI (IRI) – Rio OG No.3 (1)
2. Giorgi EDISHERASHVILI (AZE) – Europe No.1 (2)
3. Suleyman ATLI (TUR) – Yasar Dogu No.1 (3)
4. Zaur UGUEV (RUS) – Yarygin GP No.1 (4)
5. ERDENEBAT Bekhbayar (MGL) – Dan Kolov No.1 (5)
6. Andrei DUKOV (ROU) – Europe No.2 (6)
7. Beka LOMTADZE (GEO) – Tbilisi GP No.1 (8@61)
8. Makhir AMIRASLANOV (AZE) – Yasar Dogu No.2 (7)
9. Yuki TAKAHASHI (JPN) – Asia No.1 (8)
10. Andrey YATSENKO (UKR) – European Jrs No.2 (9)
11. ZANDANBUD Zanabazar (MGL) – Asia No.2 (10)
12. Artyom GEBEKOV (RUS) – Yarygin GP No.2 (15)
13. Mirjalal HASANZADE (AZE) – Tbilisi GP No.2 (Not Ranked)
14. Sandeep TOMAR (IND) – GGP Final No.3 (11)
15. JONG Hak-Jin (PRK) – World Military No.1 (12)
16. YANG Kyong-Il (PRK) – Rio OG No.8 (13)
17. Tyler GRAFF (USA) – Pan America No.1 (16)
18. Azamat TUSKAEV (RUS) – European U23 No.2 (17)
19. Afgan KHASHALOV (AZE) – European Jrs No.1 (nr)
20. Nurislam SANAYEV (KAZ) – Asia No.3 (nr)

 

61kg

1. Vladimir KHINCHEGASHVILI (GEO) – Europe No.1 (1)
2. Akhmed CHAKAEV (RUS) – Europe No.2 (2)
3. Logan STIEBER (USA) – Pan America No.3 (3)
4. Behnam EHSANPOOR (IRI) – Asia No.1 (4)
5. Rei HIGUCHI (JPN) – Asia No.3 (5)
6. Haji ALIEV (AZE) – World Cup No.1 (6)
7. Gadshimurad RASHIDOV (RUS) – European U23 No.1 (11)
8. Davian QUINTANA JAIME (CUB) – Pan America No.1 (9)
9. KIM Han-Song (PRK) – Asia No.2 (10)
10. Yowlys BONNE RODRIGUEZ (CUB) – Cerro Pelado No.1 (7)
11. Galib ALIYEV (AZE) – Tbilisi GP No.1 (nr)
12. Volodya FRANGULYAN (ARM) – Europe No.3 (19)
13. Daulet NIYAZBEKOV (KAZ) – Asia No.3 (12)
14. Masoud ESMAEILPOUR (IRI) – World Cup No.2 (13)
15. Shota PHARTENADZE (GEO) – Tbilisi GP No.2 (20)
16. Ali RAHIMZADE (AZE) – European Jrs No.1 (19)
17. Akhmednabi GVARZATILOV (AZE) – Ukraine Int’l No.1 (14)
18. Andrei PERPELITA (MDA) – Europe No.3 (17)
19. Viktor RASSADIN (RUS) – Yarygin GP No.3 (18)
20. Sharvan SHARVAN (IND) – Asia Jrs No.1 (nr)

 

65kg

1. Soslan RAMONOV (RUS) – Rio OG No.1 (1)
2. Frank CHAMIZO (ITA) – Europe No.1@70 (2)
3. Ilyas BEKBULATOV (RUS) – Europe No.1 (3)
4. Ikhtiyor NAVRUZOV (UZB) – Asia No.2@70 (4)
5. Borislav NOVACHKOV (BUL) – Europe No.2 (5)
6. Bajrang BAJRANG (IND) – Asia No.1 (6)
7. Meysam NASIRI (IRI) – Asia No.3 (7)
8. Franklin MAREN CASTILLO (CUB) – Pan America No.1 (8)
9. GANZORIG Mandakhnaran (MGL) – Buryatia Cup No.3 (9)
10. Magomed MUSLIMOV (AZE) – Dan Kolov No.3 (10)
11. Franklin GOMEZ MATOS (PUR) – Pan America No.2 (11)
12. Alejandro VALDES TOBIER (CUB) – GGP Final No.2 (12)
13. Zurabi IAKOBISHVILI (GEO) – Europe No.3 (13)
14. David HABAT (SLO) – Europe No.3 (14)
15. LEE Seung-Chul (KOR) – Asia No.2 (15)
16. Mustafa KAYA (TUR) – Yasar Dogu No.1 (17)
17. George BUCUR (ROU) – Ukraine Int’l No.1 (18)
18. Gor OGANESYAN (UKR) – Ukraine Int’l No.2 (19)
19. Selehattin KILICSALLAYAN (TUR) – Tbilisi GP No.2 (nr)
20. Gitinomagomed GADZHIEV (AZE) – GGP Final No.2 (20)

 

70kg 

1. Magomed KURBANALIEV (RUS) – World No.1 (1)
2. James GREEN (USA) – Pan America No.1 (2)
3. Israil KASUMOV (RUS) – Europe No.3 (3)
4. Magomedmurad GADZHIEV (POL) – Europe No.2 (4)
5. Moustafa HOSSEINKHANI (IRI) - World No.3 (5)
6. Akzurek TANATAROV (KAZ) – Asia No.1 (6)
7. Magomedkhabib KADIMAGOMEDOV (RUS) – Yasar Dogu No.1 (8)
8. Magomedrasul GAZIMAGOMEDOV (RUS) – Dan Kolov No.1 (10)
9. Zaurbek SIDAKOV (RUS) – Yarygin GP No.2 (11)
10. Nurlan BEKZHANOV (KAZ) – World No.2 (7)
11. Elaman DOGDURBEK UULU (KGZ) – World No.3 (9)
12. Ildus GINIYATULLIN (RUS) – Yasar Dogu No.2 (12)
13. Ruslan DIBIRGADZHIYEV (AZE) – Europe No.3 (13)
14. Gadjimurad OMAROV (AZE) – European U23 No.1 (14)
15. Nikolay KURTEV (BUL) – Dan Kolov No.2 (15)
16. Hamed RASHIDI (IRI) – Asia No.3 (16)
17. Evgeni ZHERBAEV (RUS) – Buryatia Cup No.1 (17)
18. Alexander SEMISOROW (GER) – Dan Kolov No.3 (18)
19. Zurabi ERBOTSONASHVILI (GEO) – Tbilisi GP No.1 (nr)
20. David TLASHADZE (GEO) – Tbilisi GP No.3 (nr)

 

 

74kg

1. Aniuar GEDUEV (RUS) – Rio OG No.2 (1)
2. Soner DEMIRTAS (TUR) – Europe No.1 (2)
3. Yabrail HASANOV (AZE) – Rio OG No.3 (3)
4. Jordan BURROUGHS (USA) – World Cup No.1 (4)
5. Khetik TSABOLOV (RUS) – Yasar Dogu No.2 (5)
6. Bekzod ABDURAKHMANOV (UZB) – Asia No.1 (6)
7. Akhmed GADZHIMAGOMEDOV (RUS) – Europe No.3 (7)
8. Muslim EVLAEV (KGZ) – Asia No.2 (8)
9. Murad SULEYMANOV (AZE) – Europe No.2 (9)
10. Grigor GRIGORYAN (ARM) – Europe No.3 (12)
11. Kakhaber KHUBEZHTY (RUS) – Dan Kolov No.1 (10)
12. Livan LOPEZ AZCUY (CUB) – Cerrado Pelado Int’l No.1 (11)
13. Avtandil KENTCHADZE (GEO) – European U23 No.1 (13)
14. Zelimkhan KHADJIEV (FRA) – European U23 No.2 (14)
15. Jumber KVELASHVILI (GEO) – Tbilisi GP No.1 (nr)
16. Zhiger ZAKIROV (KAZ) – Dan Kolov No.3 (16)
17. Peyman YARAHMADI (IRI) – World Cup No.3 (15)
18. Atsamaz SANAKOEV (RUS) – Yarygin GP No.2 (17)
19. Sosuke TAKATANI (JPN) – Yarygin GP No.6 (18)
20. Alex DIERINGER (USA) – Ukraine Int’l No.3 (19)

 

86kg

1. Abdulrashid SADULAEV (RUS) – Rio OG No.1 (1)
2. Hassan YAZDANI CHARATI (IRI) – Rio OG No.1@74 (2)
3. Dauren KURUGLIEV (RUS) – Europe No.1 (3)
4. Aleksander GOSTIEV (AZE) – Europe No.2 (8)
5. Selim YASAR (TUR) – Europe No.3 (4)
6. J’den COX (USA) – Rio OG No.3 (5)
7. David TAYLOR (USA) – World Cup No.1 (6)
8. Alireza KARIMIMACHIANI (IRI) – Asia No.1 (7)
9. Shamil KUDIYAMAGOMEDOV (RUS) – Dan Kolov No.2 (9)
10. Istvan VEREB (HUN) – Europe No.3 (10)
11. Dato MARSAGISHVILI (GEO) – World Cup No.2 (11)
12. Sharif SHARIPOV (AZE) – Rio OG No.3 (12)
13. Yurieski TORREBLANCA QUERALTA (CUB) – Pan American No.1 (13)
14. Pedro CEBALLOS FUENTES (VEN) – Pan America No.2 (14)
15. Zbigniew BARANOWSKI (POL) – Dan Kolov No.1 (16)
16. PUREVJAV Unurbat (MGL) – Asia No.3 (15)
17. Adilet DAVLUMBAEV (KAZ) – Dan Kolov No.3 (17)
18. Anzor URISHEV (RUS) – GGP Final No.2 (18)
19. Murat ERTURK (TUR) – Tbilisi GP No.3 (19)
20. David KHUTSISHVILI (GEO) – Tbilisi GP No.2 (nr)

 

97kg 

1. Kyle SNYDER (USA) – Rio OG No.1 (1)
2. Magomed IBRAGIMOV (UZB) – Asia No.1 (2)
3. Riza YILDIRIM (TUR) – Europe No.1 (3)
4. Elizbar ODIKADZE (GEO) – Europe No.3 (4)
5. Arslanbek ALBOROV (AZE) – Yasar Dogu No.1 (5)
6. Anzor BOLTUKAEV (RUS) – Europe No.2 (6)
7. Aleksandr HUSHTYN (BLR) – Europe No.3 (7)
8. Magomedgadzhi NUROV (MKD) – Dan Kolov No.3 (8)
9. Hossein SHAHBAZIGAZVAR (IRI) – Asia No.2 (9)
10. Yuri BELONOVSKI (RUS) – Buryatia Cup No.2 (10)
11. Fatih YASARLI (TUR) – Dan Kolov No.2 (13)
12. Reineris SALAS PEREZ (CUB) – Cerro Pelado Int’l No.1 (11)
13. Rasul MAGOMEDOV (RUS) – Yarygin GP No.2 (14)
14. Mikhail GANEV (BUL) – Ukraine Int’l No.2 (15)
15. Abdusalam GADISOV (RUS) – GGP Final No.1 (12)
16. Amir MOHAMMADI (IRI) – World Cup No.3 (16)
17. Givi MATCHARASHVILI (GEO) – European Jrs No.1 (nr)
18. Ivan YANKOUSKI (BLR) – Paris GP No.1 (17)
19. Murazi MCHEDLIDZE (UKR) – Ukraine Int’l No.3 (18)
20. Mojtaba GOLIEJ (IRI) – Tbilisi GP No.1 (nr)

 

125kg

1. Taha AKGUL (TUR) – Europe No.1 (1)
2. Geno PETRIASHVILI (GEO) – Europe No.3 (2)
3. Komeil GHASEMI (IRI) – Rio OG No.2 (3)
4. Jamalladin MAGOMEDOV (AZE) – Europe No.2 (4)
5. Alen ZASIEIEV (UKR) – Dan Kolov No.1 (5)
6. Levan BERIANIDZE (ARM) – Europe No.3 (6)
7. Daniel LIGETI (HUN) – Dan Kolov No.3 (7)
8. Robert BARAN (POL) – Yasar Dogu No.3 (10)
9. Baldan TSYSHIPOV (RUS) – Buryatia Cup No.1 (8)
10. Alan KHUGAEV (RUS) – Yasar Dogu No.1 (9)
11. Yadollah MOHEBBI (IRI) – Asia No.1 (11)
12. Muhamadgazi MAGOMEDOV (RUS) – Buryatia Cup No.2 (13)
13. Vitali PIASNIAK (BLR) – European U23 No.2 (14)
14. Dominique BRADLEY (USA) – Pan America No.1 (15)
15. Yudenny ALPAJON ESTEVES (CUB) – Pan America No.2 (16)
16. Muradin KUSHKOV (RUS) – Kunaev Int’l No.1 (12)
17. Sakir BOKZURT (TUR) – Dan Kolov No.3 (17)
18. NATSAGSUREN Zolboo (MGL) – Asia No.3 (18)
19. Yermukambert INKAR (KAZ) – Dan Kolov No.2 (19)
20. Amir Reza AMIRI (IRI) – Tbilisi GP No.3 (nr)

wrestling.ge

ჭიდაობა / ძიუდო

არქივის კალენდარი

2017 ივლისი
  • ორ
  • სამ
  • ოთხ
  • ხუთ
  • პარ
  • შა
  • კვ