ყველა სპორტული სიახლე

მილტონ ჰეიგმა ბორჯღალოსნების გაფართოებული შემადგენლობა დაასახელა

31 მაისს ‘ფრანგ ბარბაროსებთან’ და ივნისში ოკეანეთში გასამართი სამი ტესტ-მატჩისთვის ჯამში 40 ბორჯღალოსანი მოემზადება.

მათი ნაწილი უკვე თბილისშია და უახლოესი შეხვედრისთვის ემზადება, რომელსაც მილთონ ჰეიგის შეგირდები 31 მაისს, 20 საათზე ‘დინამო არენაზე’ გამართავენ. ფიჯიზე, კერძოდ სუვაში გასამართი 2018 წლის ‘წყნარი ოკეანის თასზე’ წამსვლელთა სია მოგვიანებით დაზუსტდება.

შეგახსენებთ, ‘წყნარი ოკეანის თასზე’ 9 ივნისს ტონგას, ხოლო 16-ში მასპინძელ ფიჯის ვეთამაშებით, 23 ივნისს კი ტოიოტაში იაპონიის ნაკრებთან ტესტ-მატჩს გავმართავთ.

საზაფხულო გაფართოებულ შემადგენლობაში 23 მორკინალი და 17 ბექია. ზე რაგბის იაპონურ ფრანჩაიზში, ‘სანვულვზში’ გადასვლის შემდეგ, ნაკრების კვართით პირველად ითამაშებს კვაჭი ჯაბა ბრეგვაძე. გაფართოებულ შემადგენლობაშია გორის ;ჯიქის’ შუამარბი რევაზ ჯინჯიხაძე, რომელსაც ბორჯღალოსანთა კვართით ჯერ არ უთამაშია.

23 მორკინალიდან 19 ლეგიონერია - 15 საფრანგეთიდან და თითო-თითო იაპონიიდან, ინგლისიდან, უელსიდან და რუსეთიდან.

ერთწლიანი შესვენების შემდეგ ნაკრებს უბრუნდება თამაზ მჭედლიძე. ხაზში საფრანგეთიდან ორი ლეგიონერი გვყავს, სამი ციმბირული კლუბებიდანაა, ხოლო დანარჩენი 12 დიდი 10-ის წარმომადგენელია.

მილთონ ჰეიგი ამბობს, რომ ოკეანეთისა და იაპონიის ტურნესათვის 33-კაციანი შემადგენლობა უახლოეს მომავალში დასახელდება:

„ტრავმებიდან დაბრუნებული მოთამაშეების გათვალისწინებით, ზაფხულის სანაკრებო ფანჯრისთვის გაფართოებული შემადგენლობა დავასახელეთ. ამ მორაგბეების ნაწილს, ნაკრების კვართით დიდი ხანია არ უთამაშიათ და ახლა ეძლევათ შანსი დაამტკიცონ, რომ სანაკრებო რაგბისთვის მზად არიან“.

„უახლოეს მომავალში დავასახელებთ 33-კაციან შემადგენლობას, რომელიც ოკეანეთისა და იაპონიის ტურნეზე გაემგზავრება. მანამდე 31 მაისი და უმნიშვნელოვანესი მატჩია ‘ფრანგ ბარბაროსებთან’, რომელსაც ‘დინამო არენაზე’ გავმართავთ“.

ბორჯღალოსნების გაფართოებული შემადგენლობა

საქართველოს ბორჯღალოსნები

2018 * გაფართოებული რაზმი "ფრანგ ბარბაროსებთან" საბურთაოდ 
და ივნისის სამ-მატჩა ტურნესათვის [ტონგა | ფიჯი | იაპონია]

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

 

უკანა ხაზი [ბექები]

 

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

110

16ლ 147გ 150ჯ 3ა [833 ქ] 5სბ

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

71

9 2სბ

ბექა წიკლაური

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1989

29

5 24გ 15ჯ 2ა [124 ქ]

გიორგი ფრუიძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1994

15

3

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 9

4ლ 16გ 12ჯ [88 ქ]

ანზორ სიჭინავა

აკადემია [საქ დ 10]

1995

6

3 სბ

მირიან მოდებაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1997 3

:

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

109

22ლ [4 კაპ] 3სბ

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

84

4ლ 40გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

46

6ლ სბ

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997 7

3

რევაზ ჯინჯიხაძე

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1994 0

:

10

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

62

8ლ 4გ [48 ქ]

10

რევაზ ჯინჭველაშვილი

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1995

7

:

9

გიორგი ბეგაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1986

60

2სბ

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

32

5

9

ვაჟა ხუციშვილი

რუსთავის ხარები [საქ დ 10]

1993

23

:

 

შერკინება [ფორვარდები]

 

1

ზურაბ ჟვანია

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1991

32

10ლ 2სბ

1

კახა ასიეშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1987

31

5

1

გიორგი თეთრაშვილი

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

8

:

2

შალვა მამუკაშვილი

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1990 54

5ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

სან’ვულვზ [იაპ ზე 15]

1987

49

2 2სბ

2

გიორგი ჭყოიძე

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1991

3

:

3

დუდუ ქუბრიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1986

45

2ლ წბ 2სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1991

39

7 სბ

3

ირაკლი მირცხულავა

უაიონაკს [სფრ ტოპ 14]

1988 11

:

3

გიორგი მელიქიძე

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1996

7

2ხ

გიორგი ჩხაიძე

ნის [სფრ ფედ2]

1981

100

10ლ [1 კაპ] 6სბ

2ხ

გიორგი ნემსაძე

ოსპრეიზ [უელ პრო 14]

1984

81

13ლ [5 კაპ] 6სბ

2ხ

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

66

2ლ [15 კაპ] 3სბ

2ხ

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

54

2ლ 3სბ

2ხ

ნოდარ ჭეიშვილი

შონბრი [სფრ ფედ1]

1990

11

:

3

ვიტო კოლელიშვილი

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1989

48

4ლ [1 კაპ] 2წბ 6სბ

3ხ

ლაშა ლომიძე

ლონდონ აირიშ [ინგ პრემ]

1992

41

6 + 2შ სბ

3

ბექა ბიწაძე

ნარბონ [სფრ პრო დ2]

1991

26

6ლ + 2

3

საბა შუბითიძე

აკადემია [საქ დ 10]

1994

10

:

3ხ

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

10

2

3ხ

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

7

სბ

3ხ

მიხეილ გაჩეჩილაძე

ენისეი [რუს სუპერ]

1990 5

2

3ხ

გურამ შენგელია

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1992 1

:


rugby.ge

სხვადასხვა, რაგბი, საქართველო

არქივის კალენდარი

2020 აგვისტო
  • ორ
  • სამ
  • ოთხ
  • ხუთ
  • პარ
  • შა
  • კვ