ყველა სპორტული სიახლე

ხელბურთში საქართველოს თასის გათამაშებამ სტარტი აიღო

დღეს, გლდანის ხელბურთის აკადემიაში  2015-16 სეზონის პირველი ოფიციალური შეჯიბრება საქართველოს თასის გათამაშება დაიწყო.

საქართველოს ხელბურთის ფედერაციის პრესსამსახურის ცნობით,ჯგუფური ტურნირი პარასკევს დასრულდება, შაბათს ნახევარფინალებია, ხოლო თასის მფლობელის ვინაობა კვირას გაირკვევა. ფინალური მატჩი ახალი სახელბურთო არენის მთავარ დარბაზში გაიმართება.

თასზე ორ ჯგუფად დაყოფილი 10 კლუბი ითამაშებს  - უმაღლესი ლიგის 8 გუნდს  გორი და წყალტუბო ემატებიან. ტურნირის შემდეგ ეროვნული ნაკრების ახალი მწვრთნელი, ლევან გელაშვილი შეკრებს საუკეთესოებს და დაიწყება მზადება 2017 წლის მსოფლიო ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირისთვის, რომელიც 5-7 ნოემბერს, ისრაელში გაიმართება - მასპინძლების, პორტუგალიის, ესტონეთისა და საქართველოს ეროვნული ნაკრებების მონაწილეობით.

საქართველო თასის შარშანდელი მფლობელია სახელბურთო კლუბი სამტრედია.

საქართველოს თასი 2015. 19-25 ოქტომბერი

A ჯგუფი: სტუ, ქუთაისი, ქარიშხალა, გორი, იმედი

B ჯგუფი: ბათუმი, სამტრედია, წყალტუბო, ფოთი, პეგასი

ჯგუფური ტურნირი - გლდანი, ჯემალ ცერცვაძის სახელობის  აკადემია

19 ოქტომბერი

11:00 სტუ - გორი, 12:45 სამტრედია - პეგასი,

14:30 ქარიშხალა - იმედი, 16:15 წყალტუბო - ბათუმი

20 ოქტომბერი

11:00 გორი - ქუთაისი, 12:45 ბათუმი - ფოთი

14:30 იმედი - სტუ, 16:15 წყალტუბო - პეგასი

21 ოქტომბერი

11:00 ქუთაისი-ქარიშხალა, 12:45 ფოთი-სამტრედია

14:30 იმედი - გორი, 16:15 პეგასი - ბათუმი

22 ოქტომბერი

11:00 ქუთაისი - იმედი, 12:45 სამტრედია - წყალტუბო,

14:30 ქარიშხალა - სტუ, 16:15 პეგასი - ფოთი

23 ოქტომბერი

11:00 გორი - ქარიშხალა, 12:45 ფოთი-წყალტუბო

14:30 სტუ - ქუთაისი, 16:15 ბათუმი-სამტრედია

24 ოქტომბერი. ნახევარფინალი. გლდანი

10:30 A1-B2, 12:15 B1-A2

25 ოქტომბერი. ფინალი. 18:00

ახალი სახელბურთო არენა, მთავარი დარბაზი

სტუ

1.გიგა ტორონჯაძე (1989), 12. ავთო მღებრიშვილი (1997), 16. ლაშა სიხარულიძე (1979) – 4. ირაკლი ჩაკვეტაძე (1993) 5. ერეკლე არსენაშვილი (1998), 7. თემურ ორჯონიკიძე (1996), 8. ენრიკე ბაზანოვი (1998), 9. იოსებ სამიტაშვილი (1994) 11. ენრიკე ბაზანოვი (1998) 14. ნიკოლოზ ჯორბენაძე (1988) 19. ჯავიდ აბდულაევი (აზე, 1997), 20. მამია კობახიძე (1980) 26. შალვა სტურუა (1995) 31. ოთარ ამირანაშვილი (1987) 39. მეთოდე ჭელიძე (1992) 88. ლევან ოსიყმაშვილი (1981) - მწვ. ირაკლი კეკელიძე, ბექა ორჯონიკიძე

სამტრედია

  1. არჩილ სამიტაშვილი (1994) 22. ალესანდრე ხონელიძე (1985) – 3. გიორგი გეგია (1999) 4. ირაკლი ღაღანიძე (1982) 5. გივი გიორგაძე (1996) 8. ვეფხია ზურაბიანი (1997) 9. ირაკლი თევზაძე (1992) 0. ლექსო წითელიშვილი (1992) 12. გიორგი ანტონოვიჩი (1999) 13. ჯაბა ხაჟომია (1996) 15. ირაკლი გოგოლაძე (1996) 17. ზურაბ სიმონია (1994) - მწვ. გოგი ხელისუფალი, ავთანდილ ქავზინაძე
ქუთაისი
  1. ჯუმბერ გულეიშვილი (1994) 16. გიორგი სამყურაშვილი (1985) – 3. მირიან ჩიხლაძე (1994) 5. კარლო მათნაძე (1997) 7. ხაზეინ რუსტამოვი (1998) 8. გიორგი მერკვილაძე (1998) 10. ირაკლი კბილაშვილი (1998) 11. ჯუმბერ ჯუღელი (1993) 14. უჩა კობახიძე (1994) 17. გიორგი კვერნაძე (1984) 18. შოთა გრიშკაშვილი (1984) - მწვ. ალექსანდრე ბოყოჩაძე, ზურაბ ყაველაშვილი, ვასილ მახარაძე, გრიგოლ თავხელიძე
შავი ზღვის ბიჭები - ბათუმი

1.კორნელი ანდრიაძე (1984) – 4. იგორ ვინოგრადსკი (1990) 7. გიორგი სურმავა (1992) 9. ივანე ქარდავა (1989) 10. აკაკი ყაველაშვილი (1987) 13. გიორგი ქავთარაძე (1991) 14. ლევან დიასამიძე (1998) 15. ნუკრი ვარშანიძე (1985) 18. უჩა მაისურაძე (1986) 19. ზურაბ აბრამიშვილი (1994) 22. ალეკო დავითაძე (1998) 28. ლევან ბერძენიშვილი (1986) 31. ილია გოგალაძე (1986) 44. გიორგი წივწივაძე (1984) 77. გიორგი კობახიძე (1982) 99. რეზო ჭანტურია (1994), გაგა სეთურიძე (1984) - მწვ. თემურ ჭანტურია, მამუკა მჟავანაძე, გია ბზეკალავა

პეგასი

  1. ზურაბ ცინცაძე (1996) 22. დემეტრე ნარსია (1997) – 3. გიორგი ლაპიაშვილი (2000) 4. ნიკოლოზ ლეჟავა (1995) 5. თემურ ლეჟავა (1988) 9. გიორგი სახვაძე (1981) 10. ვლადიმერ ბაძაღუა (1996) 11. გიგა კოხერიძე (1996) 15. ამირან აბჟანდაძე (1996) 18. გიორგი ცხოვრებაძე (2001) 19. ალექსანდრე ცხვარაშვილი (1996) 21. ლუკა მამაგეიშვილი (1998), 23. გიგა ზარნაძე (1999) 24. ზურაბ გოგავა (1998) 33. გიორგი კაჭკაჭაშვილი (2000) 35. თორნიკე პეტრიაშვილი (1996) 71. გიორგი დიხამინჯია (1997) - მწვ. ტიტე კალანდაძე, გიორგი სახვაძე
ქარიშხალა

1.სანდრო ხანდოლიშვილი (1998) 12. გაბრიელ დავითაშვილი (1998) 16. დავით მამულაშვილი (1998) – 3. თამაზ კორაშვილი (1999) 4. თემურ ისმაილოვი (1998) 6. ლექსო სხვიტარიძე (1998) 7. გიგი ფერაძე (1998) 8. მიხეილ ჭინჭარაძე (1998) 9. ლევან მამულაშვილი (1998) 10. ზაზა ფერაძე (1978) 11. ლაშა თიგიშვილი (1999) 13. ლუკა ბულბულაშვილი (1998) 14. გიორგი შევჩენკო (1998) 15. ნიკა ასაბაშვილი (2000) - მწვ. გიორგი ქობელაშვილი, ზაზა ფერაძე, ჯემალ ბარამიძე

ოქროს ვერძი - ფოთი

1.ჯონი ცერცვაძე (1994) 12. იური ზარგინავა (1998) – 3. ირაკლი გოგიშვილი (1992  4. თორნიკე ნემსაია (1993) 6. ლევან კორსანტია (1999) 7. უჩა გამზარდია (1990) 8. კახაბერ დაგარგულია (1996) 10. გიორგი მიქაძე (1990) 11. ნიკოლოზ ბაჯალაძე (1998) 13. დავით კუჭავა (1993) 22. გიორგი ბიბილეიშვილი (1998)  77. გელა ჟვანია (1990) 88. ომიკო ალანია (1995) - მწვ. თემურ ჭანტურია, ჯეირან ხოფერია, სერგო შონია, რევაზ კუცია

იმედი

1.ნოდარ ლორია (1996) 16. გიორგი ხარაიშვილი (1998) – 3. ბექა ჩიკვილაძე (1990) 4. დავით ყორიაული (1998) 7. ნიკა ცისკარიშვილი (1996) 8. გიორგი მიქავა (1998) 9. თორნიკე მღებრიშვილი (1998) 10. გიგა ბაინაზიშვილი (1998) 11. ირალი ნარსია (1990) 14. გიორგი იობაშვილი (1990)  22. ალექსანდრე მელაშვილი (1998) 44. ნოდარ გოგუა (1998) 55. გიორგი ფურცელაძე (1995) 99. ზეზვა იობაშვილი (1998) რობერტ ბეჟანიშვილი (1992), ვასილ გიგაური (1994)  გიორგი აბაშიძე (1992) გიორგი დოლმაზაშვილი (1998) =- მწვ. მერაბ მეტრეველი, გივი შარანგია, ზაზა სამადაშვილი, იური გოგიაშვილი

გორი

1.ნიკა ოქროპირიძე (1992) 12. გიორგი ვათიაშვილი (1992) – 2. თამაზ ტარუაშვილი (1998) 3.  გიორგი ახალბედაშვილი (1993) 4. ვახტანგ ყანჩაველი (1998) 5. დავით ნიაზაშვილი (2000) 6. ლევან იაშვილი (1998) 7. გიორგი ტიელიძე (1998) 8. ნოდარ დალაქიშვილი (1998) 9. ტარიელ მჭედლიშვილი (1998) 10. თორნიკე გაგლოშვილი (1992)  11. ოთარ ზუბიაშვილი (1992) 13. ელგუჯა ხაბაზიშვილი (1993) 17. გია მამაცაშვილი (1971) - მწვ. ლაშა მოციქულაშვილი, თორნიკე გაგლოშვილი, გია მამაცაშვილი

წყალტუბო

1.გიორგი აფხაძე (1998) 12. გიორგი კუპატაძე (1998) – 2. გიორგი ჩანქსელიანი (1999) 3. ბიძნა გიორგაძე (1998) 4. ლაშა ჭოლოკავა (1998) 5. გიგა ნემსიწვერიძე (1999) 6. გიორგი მამისეიშვილი (1998) 7. ლუკა ბენდელიანი (1998) 8. გიორგი მეტონიძე (1998) 9. თორნიკე დარსაველიძე (1998) 10. გიორგი ხელაძე (2000) 11. გიორგი გველესიანი (1999) 13. ნოდარ ეგუტიძე (1997) 14. რევაზ კუჭავა (1999) 15. გიორგი ჭოლოკავა (1999) - მწვ. ნოე გოგიძე, გელა ჯანელიძე

 

 

სხვადასხვა, მსოფლიო

არქივის კალენდარი

2019 ივნისი
  • ორ
  • სამ
  • ოთხ
  • ხუთ
  • პარ
  • შა
  • კვ